یکشنبه , خرداد 27 1403

5 روش پیگیری گواهینامه با کد ملی (صدور گواهینامه رانندگی)

فهرست مطالب:

پیگیری گواهینامه رانندگی با کد ملی

پیگیری گواهینامه با کد ملی: وقتی تمام مراحل آزمون های آیین نامه و امتحان شهر با موفقیت تمام می شود، افراد به دنبال این هستند که هرچه سریعتر بتوانند گواهینامه خود را دریافت کنند.

پیگری گواهینامه از طریق پیامک و استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 از راه هایی است که به سوال: “گواهینامه ما کی به دستان می رسید؟” پاسخ میدهد.

گواهینامه مدرک مهمی است که افراد مبتدی باید حتما آن را دریافت کرده باشند تا بتوانند رانندگی کنند. این مدرک رسمی که نشان دهنده تأیید شما برای راندن ماشین می باشد، معمولا 20 الی 30 روز پس از موفقیت شما و گرفتن قبولی توسط افسر راهنمایی و رانندگی، صادر می شود.

در ضمن برای استعلام گواهینامه نیاز به برنامه استعلام گواهینامه با نام و نام خانوادگی و کد ملی نیست.

 

مراحلی که باید قبل از پیگیری صدور گواهینامه از طریق پیامک طی کنید :

 1. سن شما 18 سال تمام باشد.
 2. نقص پرونده نداشته باشید.
 3. مدارک سلامتی جسمی و روحی شما کامل باشد.
 4. در کلاس های تئوری و عملی شرکت کرده و با موفقیت آزمون ها را نیز سپری کرده باشید.
 5. حداقل 40 روز از زمان قبولی در آخرین آزمون گذشته باشد.

 

اگر به اینترنت دسترسی ندارید و یا گوشی شما هوشمند نیست، نگران نباشید! شما می توانید از طریق راه سوم به رهگیری گواهینامه خود بپردازید.

 

پیگیری گواهینامه از پست

با ورد به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی به نشانی http://najatracking.post.ir می توانید به استعلام گواهینامه از ناجا و بررسی تمامی اطلاعات و روند صدور و ارسال گواهینامه خود بپردازید.

وقتی وارد سایت شدید یک قسمتی داره با عنوان (جهت جستجو ابتدا نوع سند را انتخاب نمایید) در این بخش گواهینامه را انتخاب کنید و بعد کد ملی را وارد کنید و عددی که نمایش میده را در کادر وارد کنید در انتها روی گزینه جستجو بزنید.

 

نحوه استعلام شماره گواهینامه رانندگی

همه افراد پس از گذراندن آزمون تئوری و عملی و در نهایت قبولی در هر دو آزمون بی صبرانه پیگیر دریافت گواهینامه خود هستند. همچنین بدون شک در خصوص نحوه دریافت و رهگیری گواهینامه خودرو و موتور و روند ارسال آن نگرانی دارند.

کلیک کنید:  کارت شناسایی ماشین دقیقا چند روزه به دستمان می رسد؟

اگر شما نیز جز افرادی هستید که در آزمون گواهینامه رانندگی قبول شده اید به شما تبریک می گوییم.

ما در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل تمامی راه های استعلام گواهینامه رانندگی اعم از استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی، استعلام گواهینامه از ناجا و… را به طور کامل برای شما شرح دهیم، تا بدون نگرانی و استرس به راحتی از راه های مختلف به استعلام وضعیت گواهینامه ماشین خود بپردازید.

استعلام شماره گواهینامه با کد ملی

استعلام گواهینامه رانندگی

 

پیامک چاپ گواهینامه ( گواهینامه شما آماده به چاپ می باشد ) – پیامک گواهینامه شما تحویل پست گردید

خیلی از دوستان پیام میدهند که این پیامک برای ما ارسال شده کی گواهینامه به دستم میرسه؟ از زمانی که این پیامک برای شما ارسال میشه بین یک الی دو هفته زمان میبره تا گواهینامه به درب منزل شما ارسال بشه.

 

مدت زمان صدور گواهینامه

در ابتدا بدانید که روند صدور گواهینامه و روند ارسال آن از 30 الی 40 روز زمان می برد. بنابراین اگر به دنبال استعلام وضعیت صدور گواهینامه رانندگی هستید در این بازه زمانی نیازی به استعلام گواهینامه ندارید مگر در شرایط خاص مانند داشتن نقص در مدارک.

بدون شک در زمان ثبت نام برای گواهینامه شرایط صدور گواهینامه که شامل، داشتن سن 18 سال به بالا، داشتن مدارک سلامتی روحی و جسمی و در نهایت قبولی در هر دو آزمون تئوری و عملی را به شما گوشزد کرده اند.

حال اگر تمامی شرایط بالا را داشته اید و می خواهید بعد از گذشت بازه زمانی 30 تا 40 روز اقدام به استعلام گواهینامه خود کنید می توانید از راه های زیر به استعلام گواهینامه خود بپردازید.

 

استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی از طریق اینترنت (پیگیری گواهینامه از طریق اینترنت)

در عصر سرعت کمتر کسی پیدا می شود که تمایل به استعلام کارهای خود از طریق اینترنت نداشته باشد. بنابراین یکی از سریع ترین و در عین حال آسان ترین راه برای پیگیری وضعیت صدور گواهینامه رانندگی استفاده از سایت سامانه رهگیری مرسولات سازمانی (آنلاین) است. شما از طریق این سایت می توانید به راحتی از طریق اینترنت با کد ملی خود از روند ارسال گواهی نامه خود مطلع شوید.

در سایت سامانه رهگیری مرسولات سازمانی با وارد کردن کد ملی خود در عرض چند دقیقه می توانید از جزئیات مرسولات خود اطلاعات جامعی نظیر زمان تحویل مدارک، زمان ثبت مدارک، نام فرستنده و گیرنده، آدرس پستی، هزینه پست و تاریخ ارسال و… را به دست آورید.

همچنین توجه داشته باشید که در صورت نقص در مدارک تحویلی خود سریعا نسبت به تکمیل آن ها اقدام کنید. همچنین به طور منظم آدرس پستی خود را کنترل کنید که در ارسال گواهینامه رانندگی شما اشتباهی صورت نگیرد.

 

استعلام گواهینامه با کد ملی از طریق تلفن

در صورتیکه به اینترنت دسترسی ندارید تنها کافیست که از طریق دو شماره ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ با داشتن کد ملی خود بعد از گذشت 40 روز از قبولی در آزمون اقدام به پیگیری کنید.

استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10

تلفن گویای استعلام گواهینامه

 

استعلام گواهینامه راهنمایی و رانندگی از طریق پیامک – سامانه پیامکی 1101202010

برای استعلام صدور گواهینامه رانندگی خودرو و موتور خود از طریق پیامک کافیست که عدد 1 را به سامانه 1100 ارسال کنید تا از وضعیت گواهینامه خود از طریق خدمات پلیس +10 به صورت پیامک مطلع شوید.

کلیک کنید:  مهلت تمدید معاینه فنی خودرو در سال 1403

توجه کنید که اگر شما قبلا از خدمات سامانه 1100 استفاده کرده باشید، پیامکی با مضمون تایید درستی شماره تلفن و کد ملی برای شما ارسال می شود و از شما می خواهد که با ارسال عدد 0 صحت آن ها را تایید کنید.

شما با استفاده از سامانه 1100 می توانید از تمامی خدمات پلیس +10 نظیر استعلام گواهینامه، کارت ماشین، سو پیشینه و… استفاده کنید. توجه کنید که هزینه استفاده از این سامانه به ازای هر پیامک 100 تومان بوده و دو اپراتور ایرانسل و همراه اول را پوشش می دهد.

 

شما با سه روش گفته شده در بالا بدون نیاز به مراجعه حضوری در هر جایی که باشید می توانید تنها با وارد کردن کد ملی خود اقدام به استعلام گواهینامه رانندگی پلیس+10 خود کنید.

 

استعلام صدور گواهینامه از طریق مراجعه حضوری

اما راه آخری که برای پیگیری روند صدور گواهینامه خودرو و موتور شما وجود دارد مراجعه حضوری به پلیس +10 است. این راه تنها برای زمانی قرار داده شده است که نقصی در مدارک ارسالی شما وجود داشته باشد.

در صورتیکه نقصی در مدارک شما وجود نداشته باشد تنها کافیست که از طریق یکی از 3 گزینه قرار داده شده در بالا اقدام به پیگیری گواهینامه خود کنید.

 

آیا در دست داشتن کارت ملی برای دریافت گواهینامه الزامی است؟

توجه کنید که هنگام دریافت گواهینامه خود تنها کافیست که کد ملی خود را حفظ باشید. اما اگر کد ملی خود را حفظ نیستید وجود کارت ملی شما برای دریافت گواهینامه رانندگی الزامی است.

 

راه های استعلام گواهینامه

همانطور که در بالا گفتیم برای استعلام گواهینامه جدید الصدور راه های مختلفی پیش روی شما قرار داده شده است که همگی آن ها نیاز به داشتن کد ملی شما دارد.

بنابراین در صورتیکه بیش از 40 روز از صدور گواهینامه شما می گذرد از طریق راه هایی که معرفی شده است (درصورتیکه نقصی در مدارک شما وجود نداشته باشد) می توانید اقدام به پیگیری و استعلام صدور گواهینامه خود نمایید.

 

در زیر به صورت خلاصه و جمع بندی به راه های گفته شده در بالا می پردازیم:

سامانه استعلام گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

با ورد به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی به نشانی http://najatracking.post.ir می توانید به استعلام گواهینامه از ناجا و بررسی تمامی اطلاعات و روند صدور و ارسال گواهینامه خود بپردازید.

 

استعلام گواهینامه رانندگی از طریق پیامک (دریافت شماره گواهینامه از طریق پیامک)

با ارسال عدد 1 به سامانه مرکز خدمات پیامکی سامانه 1100 که مبلغ هر پیامک 100 تومان است می توانید به استعلام گواهینامه رانندگی با کد ملی بپردازید.

 

تلفن گویای پیگیری گواهینامه

تلفن گویای پیگیری گواهینامه دو شماره تماس ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ راه دیگری برای استعلام گواهینامه با کد ملی است که می توانید با آن در ارتباط باشید.

 

استعلام وضعیت صدور گواهینامه رانندگی از خدمات پلیس + 10

در صورت نقص مدارک با در دست داشتن کارت ملی خود می توانید به صورت حضوری برای کامل کردن مدارک خود و پیگیری روند صدور گواهینامه خود به پلیس +10 مراجعه کنید. همچنین توجه کنید که در صورت عدم نقص مدارک نیازی به مراجعه حضوری به پلیس +10 نمی باشد.

 

شماره گواهینامه کجاست

شماره گواهینامه کجاست؟ سوالی که خیلی از کاربران از ما میپرسند در تصویر زیر مشخص کردیم:

شماره گواهینامه کجاست

 

گواهینامه بعد از چند روز میاد

به صورت معمول از زمان قبولی شما تا رسیدن کارت گواهینامه به دست شما 30 روز تا 40 روز زمان خواهد برد. ارسال گواهینامه از طریق اداره پست انجام خواهد شد.

 

استعلام گواهینامه با نام و نام خانوادگی- استعلام گواهینامه با شماره ملی – استعلام گواهینامه با شماره مرسوله – استعلام گواهینامه پایه سه دو یک – چگونه استعلام گواهینامه بگیریم – چگونگی استعلام گواهینامه رانندگی – استعلام گواهینامه چاپ شده – پیگیری گواهینامه با کد ملی – پیگیری گواهینامه جدیدالصدور – پیگیری گواهینامه از ناجا – استعلام گواهینامه رانندگی با شماره ملی

 

منبع : وب سایت آموزشگاه رانندگی سبقت – سوالات آیین نامه https://questions-regulations.com

https://ghabzino.com

https://rahvar120.ir

About تیم محتوای آموزشگاه رانندگی سبقت

عاطفه محمدی، مدیر محتوای سایت آموزش رانندگی، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش رانندگی، یکی از متخصصان و مدرسان برجسته این حوزه است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی حمل و نقل هستند و در زمینه آموزش رانندگی، کتاب‌ها و مقالات متعددی منتشر کرده‌اند.

عاطفه محمدی، با انگیزه و اشتیاق فراوان، همواره به دنبال بهبود کیفیت آموزش رانندگی در ایران بوده است. ایشان معتقدند که آموزش رانندگی، یکی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند.

سایت آموزش رانندگی سبقت، یکی از منابع معتبر آموزش رانندگی در ایران است. این سایت، با ارائه مطالب آموزشی متنوع و آموزش‌های آنلاین، به افراد کمک می‌کند تا با آگاهی و مهارت بیشتری، رانندگی را بیاموزند.

عاطفه محمدی، با تلاش و کوشش فراوان، همواره در تلاش است تا سهم خود را در ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در ایران ایفا کند.

41 دیدگاه ها

 1. سلام وعرض ادب وتشکر وخسته نباشید ب شما بخاطر جوابگویی ب سوالات
  من پایه۱دارم پارسال ماشینم ب دلایلی پارکینگ خابید وبعداز۲هفته رفتم ترخیص کردم اونجا گواهینامم استعلام شد هیچ مشکلی هم نداشت واوکی بود ولی الان باکد ملی استعلام میگیرم مشخصاتی نمیاره بالاچندبار هم امتحان کردم یکی از ماموران راهنمایی ورانندگی زحمت کشید زد وونم جوابی نگرفت میخاستم بدونم مشکل از کجاس چکارباید انجام بدم ممنون وسپاس

 2. سلام من قبول شدم یک ماه ولی به دستم نرسیده گواهینامم میخواستم بدونم کی میاد
  محمد حسین علیمردانی

 3. سلام من 16/9 /1400 قبول شدم هنوز پیامک صبت برام نیامده ممنون میشم پیگیری کنید

 4. سلام وقت بخیر علی هاشمی هستم می خواستم ببینم گواهینامه ام در چه زمانی ارسال و بدستم میرسه
  ۲۹ مهر 1401 قبول شدم

  • مدیریت سایت

   گواهینامه شما در تاریخ 1401/09/27 تحویل داده می شود (لطفا توجه داشته باشید از تاریخ اعلام شده بین یک تا سه روز احتمال دیرکرد وجود دارد)

 5. سلام من تعویض کردم گواهینامه ام راحدود ۷ماه نیومده پیگیری با کد ملی میزنم میگه هنوز از طریق ناجابه دست پست داده نشده

 6. سلام خسته نباشید الان نزدیک ۶۰ روزه از قبولی من میگذره ولی هنوز گواهینامه نرسیده دستم ب آموزشگاه هم زنگ میزنم میگه چاپ شده !!!
  میشه لطف کنید بگید کی میرسه دستم دقیقا ؟؟
  امیر زهرانیا از رشت

  • مدیریت سایت

   سلام
   گواهینامه شما در تاریخ 1400/12/11 تحویل داده می شود (لطفا توجه داشته باشید از تاریخ اعلام شده بین یک تا سه روز احتمال دیرکرد وجود دارد)

   • میخاستم شماره گداهینامه بگیرم آنلاین ب دلیل این ک نمیتونم حضوری برم پلیس ۱۰ باید چیکار کنم راهکارش چیه

 7. سلام خسته نباشید محمدطاهاعینی هستم می خواستم ببینم گواهینامه ام کی به دستم میرسه ۲۹ دی قبول ازمون شهری قبول شدم

 8. سلام بنده پرویز نورزهی هستم از یزد 27\10\1400امتهانم تموم شد میشه بگین کی گواهی نامه به دستم میرسه

 9. سلام هلیا ارجی هستم از شیراز … ۷ دی ۱۴۰۰ قبول شدم .میخواستم بدونم کی گواهینامم میاد ..باتشکر

 10. سلام خسته نباشید امروز برای من پیام اومد که گوتهی نامه شما تحویل پست گردیده،میخواستم بدونم چند روز دیگه به دستم میرسه؟

 11. هانیه مرادی

  سلام هانیه مرادی هستم از گرگان
  گواهینامه پایه سوم شرکت کردم و قبول شدم لطفا تاریخ روزی که گواهینامه به دستم میرسه را بفرمایید

  • مدیریت سایت

   سلام
   گواهینامه شما در تاریخ 1400/9/11 تحویل داده می شود (لطفا توجه داشته باشید از تاریخ اعلام شده بین یک تا سه روز احتمال دیرکرد وجود دارد)

  • جعفر رستمی

   باید شماره تماست و بذاریِ????‍?‍??

   • سلام بذارین مراحل گواهینامه رو کامل براتون توضیح ابهامات رفع شه بدم بنده ۲۶تیر ۱۴۰۲ قبول شدم یه هفته بعد قبولی ازطریق پلیس من چک کردم نوشته بود چاپ کاردکس از طریق سامانه پیامکی هم پیگیری کردم زده بوددرخواست گواهينامه شما ثبت گرديد و در حال آماده سازي جهت ارسال به راهور مي باشد تا ۲۳ام مرداد ماه هم پلیس من هم سامانه پیامکی تو این مرحله موند روز ۲۳مرداد پلیس من به تایید دفتر/اموزشگاه تغییر کرد سامانه پیامکی هم به درخواست گواهينامه شما جهت بررسي به راهور ارسال شده است تغییر کرد ۲۵مرداد پلیس من به تایید شده راهور و پیامک به گواهينامه شما توسط راهور تاييد شده است تغییر کرد ۲۹ام پلیس من شد تایید جهت چاپ وپیامک هم به گواهينامه شما آماده براي چاپ مي باشد تغییر کرد و روز ۳۰ام مرداد پیامک تحویل پست گواهینامه اومد مدت زمان ارسال گواهینامه انگار واسه هرکی متفاوته ولی معمولا ۳۰روز طول میکشه تا از مرحله چاپ کاردکس عبور کنه

 12. سلام بنده محمد امین چنگیز عباسی هستم
  لطفا تاریخ دقیق تحویل گواهینامم را اعلام نمایید
  تشکر از شما

 13. بهاره موسوی

  خسته نباشین من بهاره موسوی هستم از تهران لطف بفرمایید که گواهینامه من دقیقا چه روزی به دستم میرسه؟؟؟؟

  • مدیریت سایت

   سلام
   گواهینامه شما در تاریخ 1400/7/15 تحویل داده می شود (لطفا توجه داشته باشید از تاریخ اعلام شده بین یک تا سه روز احتمال دیرکرد وجود دارد)

 14. سلام
  اموزشگاه رانندگی که شرکت کردم گفتن که تو این سایت بپرسم دقیقا گواهینامم چه تاریخی به دستم میرسه؟ محمد حیدری هستم از کرمان

  • مدیریت سایت

   سلام
   گواهینامه شما در تاریخ 1400/5/12 تحویل داده می شود (لطفا توجه داشته باشید از تاریخ اعلام شده بین یک تا سه روز احتمال دیرکرد وجود دارد)

 15. سلام من کد ملی خودم ب ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰فرستادم ولی جوابی دریافت نکردم الان نزدیک ۲ماه هست قبول شدم ولی خبری نیست میخوام بدونم ثبت شده یا ن

 16. سلام برای ثبت گواهینامه از ناجا کد ۸ رقمی ارسال میشه؟

 17. سلام الان یک ماهه قبول شدم ولی هنوز گواهینامه ام نیامده به آموزشگاه زنگ میزنم میگه فرستادیم تهران مدارک چیه ¿پیامک به ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰ فرستادم میگه گواهینامه شما آماده چاپ میباشد؟کی میاد پس؟

 18. سلام خشته نباشید بنده تازه گواهینامه گرفتم ولی استعلام کردم میگه توسیستم موجودنیست

 19. محمد مدرس فرد زنجانی

  سلام
  پنجاه روز هست که تقاضای صدور گواهینامه المثنی کردم ولی هیچ پیامی مبنی بر صدور دریافت نکرده ام

 20. سلام من الان ده روزی هست که تو امتحانات اموزشگاه قبول شودم میخواستم ببینم چند روز دیگه گواهنامه به دستم میرسه

  • مدیریت سایت

   سلام تبریک میگم
   مشخص نمیشه ولی بیشتر وقتها تا زیر یک ماه گواهینامه را ارسال میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *