یکشنبه , خرداد 27 1403

20 شغل و کسب و کارهای مربوط به خودرو

10/25/2020

مشاغل پر درآمد در زمینه خودرو

همان‌ طور که می‌دانید تمام خودروهای پس از مدتی استفاده نیاز به تعمیر و تعویض قطعات پیدا خواهند کرد. به همین رو صنعت خودرو یک صنعت همیشه پایا به شمار می‌آید.

 

به‌ طور معمول افراد ترجیح می‌دهند تا از خودروهای شخصی به جای وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایند؛ همین موضوع سبب شده تا در چند دهه اخیر تعداد خودرو‌ها رشد چشمگیری داشته باشید. بنابراین به دلیل نیاز رو به رشد خودرو‌ها، کسب و کارهای صنایع مرتبط با آن نیز افزایش پیدا کرده‌اند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع شغل مرتبط با خودرو آشنا کنیم؛ به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم به شروع به کار در زمینه صنعت خودرو دارید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

تاسیس کارواش

تاسیس کارواش یکی از کسب و کارهای مرتبط با خودرو است که نیاز به سرمایه‌ گذاری چندانی ندارد و با یک سرمایه متوسط نیز می‌توان در این زمینه شروع به فعالیت نمود.

همچنین این شغل نیاز به مهارت و تجربه خاصی ندارد به‌ گونه‌ای که هر فردی قادر به راه‌ اندازی این کسب و کار پر سود است.

 

تعویض روغن

از آنجا که همه دارندگان خودروها باید هر چند وقت یک بار نسبت به چک و تعویض روغن موتور خود خود اقدام نمایند، به همین جهت، انتخاب این شغل نیز می‌تواند بسیار پر بازده باشد.

در ابتدا جهت راه اندازی این کسب و کار نیاز به مکانی دارید که در آنجا بتوانید خدمات سرویس و تعویض روغن را به مشتریان ارائه دهید.

همچنین لازمه اصلی تاسیس این کسب و کار، آگاهی کامل از فنون تعویض روغن و سرویس خودرو است.

 

بالانس خودرو

تاسیس خدمات بالانس خودرو نیز یکی دیگر از کسب و کارهایی است که برای شروع آن نیاز به سرمایه‌ گذاری چندانی ندارد و تنها با یک سرمایه متوسط نیز می‌توان آن را شروع نمود و پس از مدتی با حذب مشتریان می‌توانید در کنار آن، خدمات دیگری را نیز به دارندگان خودروها ارائه دهید.

کلیک کنید:  درآمد مکانیک خودرو در ایران【تمام رازهایی که باید بدونی】

در ابتدا برای راه‌ اندازی این شغل نیاز به یک مغازه و دستگاه بالانس خودرو دارید.

 

تعویض و خرید و فروش باتری

خدمات تعویض باتری نیز یکی دیگر از کسب و کارهایی است که افرادی که اطلاعات کافی در زمینه اوراق، تعویض و احیا باتری‌ های فاسد شده را  دارند، می‌توانند به راحتی و با کمترین سرمایه گذاری ممکن این کسب و کار را راه‌ اندازی نمایند و سود خوبی در این زمینه به دست آورند.

اگر شما اطلاعات لازم در زمینه اوراق باتری‌ های کهنه را نارید می‌توانید تنها با خرید و فروش این باتری‌ها این کسب و کار را راه‌ اندازی کرده و یا نمایندگی فروش یک برند باتری خودرو را در دست گیرید.

 

سفارشی کردن خودرو

اگر به طراحی و مد علاقه دارید، می‌توان گفت راه‌ اندازی شغل سفارشی کردن خودرو یکی از بهترین گزینه‌ های ممکن برای شماست.

امروزه با توجه به رشد چشمگیر تعداد خودرو‌ها، افراد زیادی هستند که به ظاهر خودرو خود اهمیت می‌دهند و دوست دارند فضا داخلی و خارجی خودرو آن‌ها مطابق با سلیقه‌ شان طراحی شود.

این کسب و کار وظیفه سفارشی کردن موتور، گیربکس و بقیه اجزا و وسایل داخلی و خارجی خودرو را برعهده دارد.

 

خرید و فروش خودرو

یکی از پرسودترین و کم سرمایه‌ ترین کسب و کارهای مرتبط با خودرو، خرید و فروش خودرو است.

لازمه راه‌ اندازی این شغل پرسود تنها روابط اجتماعی بالایی و آگاهی از نوسانات بازار است‌.

 

آموزشگاه و آموزش رانندگی

اگر جز آن دسته از افراد هستید که سرمایه زیادی دارید و قصد سرمایه گذاری در زمینه خودرو را دارید، تاسیس آموزشگاه رانندگی برای شما می‌توانید بهترین گزینه باشد.

علاوه بر این راه‌ اندازی این شغل نوعی کارآفرینی نیز به شمار می‌آید؛ زیرا جهت راه‌ اندازی آن باید چندین نفر را جهت آموزش رانندگی به متقاضیان استخدام نمایید.

 

بکسل خودرو

یکی از پرنیازترین شغل‌ های مرتبط با خودرو، تاسیس خدمات بکسل خودرو است.

این شغل نیازمند ماشین‌های بکسل، تخصص و تجربه کار با این ماشین‌ هاست.

وظیفه این کسب و کار حمل کردن خودرو در هنگام تصادفات یا خراب شدن خودرو، خدمات بکسل خودروهای تصادفی، خودروهای سالم و خودروهای خراب است.

 

فروش قطعات یدکی خودرو

یکی از پرسودترین کسب و کارها در زمینه خودرو، فروش قطعات یدکی خودرو است ‌

به دلیل این که خودرو‌ها همواره به قطعات یدکی نیاز دارند و بعضی قطعات هر چند وقت یک‌ بار باید تعویض شود؛ این حرفه همواره از پرمتقاضی‌ترین کسب و کارها در این زمینه به سمار می‌آید که با بازاریابی درست می‌توانید سود بسیار خوبی را به جیب بزنید.

کلیک کنید:  بازار کار مهندس مکانیک در آمریکا【تمام رازهایی که باید بدونی】

 

صافکاری خودرو

تاسیس خدمات صافکاری خودرو یکی از پربازده‌ترین و کم سرمایه‌تزین شغل‌ های مرتبط با خودرو است.

وظیفه صافکاری این است که در این کار برآمدگی، فرورفتگی و خرابی‌ های خودرو را تعمیر یا خارج کند.

جهت تاسیس این شغل تنها نیازمند یک مغازه هستید؛ اما بدون داشتن آگاهی، مهارت و تجربه کافی در این زمینه هرگز قادر نخواهید بود تا در این زمینه پیشرفت نمایید.

 

بیمه خودرو

یکی دیگر از شغل‌ های در زمینه خودرو که سود خوبی نیز دارد، تاسیس خدمات بیمه کردن خودرو است.

از آنجا که بر اساس قانون تمامی خودرو‌ها موظف به داشتن بیمه هستند، بنابراین انتخاب این شغل می‌تواند سود زیادی را برای شما فراهم نماید.

 

خدمات مکانیکی خودرو از راه دور

از جمله شغل‌ های مرتبط با خودرو که نیازی به سرمایه اولیه ندارد، خدمات مکانیکی خودرو از را دور است.

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در حین رانندگی در خارج از شهر خودرو شما دچار مشکل فنی شده باشد و قادر به حرکت نباشد، در این مواقع، خدمات مکانیکی خودرو از راه دور بهترین گزینه است‌.

این شغل نیاز به مکان و سرمایه خاصی ندارد و تنها با یک تماس تلفنی باید در مکانی که خودرو در آنجا قرار دارد حاضر شوید.

 

ساخت و تولید قطعات یدکی خودرو

از جمله شغل‌ های مرتبط با خودرو که نیازمند تخصص بالا و سرمایه بسیار زیاد، تاسیس کسب و کار ساخت و تولید قطعات یدکی خودرو است.

در صورتی که قطعات تولیدی شما از کیفیت و قیمت مطلوبی برخوردار باشد، در مدت زمان اندکی شاهد پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه خواهید شد.

 

نمایندگی مجاز فروش خودرو

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به خودرو‌ها علاقه بسیار زیادی دارید و درباره هر خودرو اطلاعات زیادی دارید، می توانید وارد صنعت خرید و فروش خودرو شوید.

این شغل نیازمند سرمایه بسیار زیادی است و علاوه بر سرمایه باید از تکنیک‌ های مختلف بازاریابی و جذب مشتری نیز آگاهی کامل را داشته باشید و از ارتباط اجتماعی بالایی برخوردار باشید تا بتوانید در این زمینه موفق باشید. 

 

کرایه دادن خودروهای

این روزها افراد زیادی هستند که به دلیل مناسبت‌ های مختلف مانند جشن عروسی، خواهان کرایه کردن خودروهای مختلف هستند. به همین دلیل از جمله شغل‌ های که از محبوبیت زیادی برخوردار است، کرایه دادن خودروهای لوکس و تفریحی است.

اگر سرمایه زیادی دارید و به داشتن خودروهای مختلف علاقه دارید، این شغل ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

راستی برای استعلام گواهینامه رانندگی از این قسمت اقدام نمایید.

About تیم محتوای آموزشگاه رانندگی سبقت

عاطفه محمدی، مدیر محتوای سایت آموزش رانندگی، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش رانندگی، یکی از متخصصان و مدرسان برجسته این حوزه است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی حمل و نقل هستند و در زمینه آموزش رانندگی، کتاب‌ها و مقالات متعددی منتشر کرده‌اند.

عاطفه محمدی، با انگیزه و اشتیاق فراوان، همواره به دنبال بهبود کیفیت آموزش رانندگی در ایران بوده است. ایشان معتقدند که آموزش رانندگی، یکی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند.

سایت آموزش رانندگی سبقت، یکی از منابع معتبر آموزش رانندگی در ایران است. این سایت، با ارائه مطالب آموزشی متنوع و آموزش‌های آنلاین، به افراد کمک می‌کند تا با آگاهی و مهارت بیشتری، رانندگی را بیاموزند.

عاطفه محمدی، با تلاش و کوشش فراوان، همواره در تلاش است تا سهم خود را در ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در ایران ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *