سه شنبه , تیر 5 1403

(نمره قبولی) در امتحان چند غلط مجاز است؟

در آزمون آیین نامه چند غلط مجاز است؟

در امتحان تئوری چند غلط مجاز است؟

در سال‌های گذشته امتحان آیین نامه رانندگی به دو بخش می‌شد. نخستین امتحان پس از پایان جلسات آموزشی در آموزشگاه توسط اساتیدی آن آموزشگاه از داوطلبان گرفته می‌شد.

پس از قبولی در امتحان اولیه داوطلبان قادر به شرکت در امتحان اصلی آیین نامه رانندگی بودند.

امروزه امتحان آیین نامه رانندگی  تنها شامل یک بخش است و در یک نوبت برگزار خواهد شد.

این آزمون خارج از محیط آموزشگاه و در مکان‌هایی از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

 

نحوه برگزار دو آزمون‌ آیین نامه رانندگی

جهت شرکت در آزمون آیین نامه داوطلبان باید شش جلسه کلاس تئوری را پشت سر گذارند، سپس قادر خواهند بود در آزمون آیین نامه شرکت نمایند.

از آنجا که این امتحان در یک مرحله برگزار خواهد شد، زمان برگزاری آزمون اصلی آیین نامه رانندگی، براساس به نوبت دهی هفتگی مخصوص هر آموزشگاه‌ است.

به این صورت که برای هر آموزشگاه یک روز مشخص در هفته جهت برگزاری این آزمون مشخص شده است. آزمون اصلی آیین نامه رانندگی در محلی خارج از آموزشگاه برگزار خواهد شد.

متقاضیان دریافت گواهینامه جهت قبولی در آزمون آیین نامه باید نمره ۲۶ از ۳۰ را در مدت بیست دقیقه به دست آورند.

این به معنای این است که داوطلبان تنها مجاز هستند که چهار سوال را نزده یا غلط پاسخ دهند، در غیر این صورت با داشتن بیش از چهار سوال غلط در آزمون آیین نامه مردود خواهند شد.

کلیک کنید:  چگونه شماره گواهینامه گم شده را پیدا کنیم؟ [راه‌های کاربردی]

در این حالت داوطلبان مجدد قادر خواهند بود، در هفته بعدی با تسلط بیشتری بر کتاب آموزشی، در آزمون آیین نامه رانندگی شرکت کنند.

در آزمون آیین نامه، مراقبین که شامل چند افسر راهنمایی و رانندگی هستند، سوالات از پیش طراحی شده را به صورت رندوم بین متقاضیان پخش خواهند کرد.

همچنین مسئولیت برگزاری این آزمون بر عهده این مراقبان است؛ به گونه‌ای که آنان به صورت جدی روند برگزاری آزمون آیین نامه را زیر نظر دارند.

در هنگام برگزاری این آزمون، مراقبین همراه با دفترچه سوالات، به داوطلبان یک پاسخ برگ نیز خواهند داد که داوطلبان پاسخ سوالات را در آن برگه ثبت کنند.

توجه داشته باشید که متقاضیان تنها مجاز به استفاده از خودکار جهت پاسخگویی به سوالات هستید. زیرا استفاده از مداد و غلط گیر مجاز نیست و استفاده از آن‌ها به منظور تقلب برداشت خواهد شد.

به همین دلیل در صورتی که به سوالی اشتباه پاسخ داده شود امکان تغییر گزینه و تعویض پاسخ برگ برای وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است سوالات را با دقت مطالعه کنید و در صورت شک بین گزینه‌ها، آن سوال را پاسخ ندهید و به سراغ سوالات بعدی بروید. سپس بعد از پاسخ دادن به تمام سوالات، سراغ سوالاتی که در آن‌ها دچار شک شده‌اید بروید و نسبت به پاسخ دادن به آن‌ها اقدام کنید.

 

تعداد غلط در آزمون آیین نامه

تعداد غلط در آزمون آیین نامه: تا 4 غلط قبول خواهید شد.

 

سخن آخر

اولین مرحله جهت گرفتن گواهینامه، قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی است.

این آزمون شامل قوانین خاصی است، که برای قبولی در آن باید حداقل نمره ۲۶ را در آن کسب نمود.

کلیک کنید:  9 علت ترس از رانندگی [چگونه ترس از رانندگی را شکست دادم]

کسب نمره پایین‌تر از این عدد به معنای رد شدن در آزمون آیین نامه و شرکت مجدد در آن است.

About تیم محتوای آموزشگاه رانندگی سبقت

عاطفه محمدی، مدیر محتوای سایت آموزش رانندگی، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش رانندگی، یکی از متخصصان و مدرسان برجسته این حوزه است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی حمل و نقل هستند و در زمینه آموزش رانندگی، کتاب‌ها و مقالات متعددی منتشر کرده‌اند.

عاطفه محمدی، با انگیزه و اشتیاق فراوان، همواره به دنبال بهبود کیفیت آموزش رانندگی در ایران بوده است. ایشان معتقدند که آموزش رانندگی، یکی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند.

سایت آموزش رانندگی سبقت، یکی از منابع معتبر آموزش رانندگی در ایران است. این سایت، با ارائه مطالب آموزشی متنوع و آموزش‌های آنلاین، به افراد کمک می‌کند تا با آگاهی و مهارت بیشتری، رانندگی را بیاموزند.

عاطفه محمدی، با تلاش و کوشش فراوان، همواره در تلاش است تا سهم خود را در ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در ایران ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *