سه شنبه , تیر 5 1403

آموزش رانندگی مخصوص بانوان (نکات مهم برای خانم‌ها)

آموزش رانندگی برای بانوان به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 1. آموزش نحوه کنترل خودرو: مهمترین بخش آموزش رانندگی، آموزش نحوه کنترل خودرو است. باید ابتدا به صورت کامل با دستگاه‌های کنترل خودرو آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه فرمان، ترمز، و کلاچ را به درستی استفاده کنید.
 2. آموزش قوانین رانندگی: آشنایی با قوانین رانندگی به عنوان یک راننده حرفه‌ای بسیار مهم است، به خصوص برای زنانی که برای اولین بار در حال رانندگی هستند. اطمینان حاصل کنید که تمامی قوانین و مقررات رانندگی را به درستی درک می‌کنید.
 3. آموزش رانندگی در شرایط سخت: یادگیری رانندگی در شرایط سخت، مانند باران، برف، شب و … بسیار مهم است. به خصوص برای زنانی که برای اولین بار در حال رانندگی هستند، این مهارت بسیار حیاتی است.
 4. آموزش رانندگی در ترافیک: آموزش رانندگی در شرایط ترافیکی نیز بسیار مهم است. باید به یاد داشته باشید که در ترافیک، تمامی قوانین رانندگی را به دقت رعایت کنید تا بتوانید به بهترین نحو از سیستم ترافیکی استفاده کنید.
 5. آموزش نحوه پارک کردن: یادگیری نحوه پارک کردن نیز بسیار مهم است. باید یاد بگیرید که چگونه خودرو را به درستی پارک کنید، به خصوص در فضاهای بسته‌ی کوچک.
 6. آموزش مسائل فنی: یادگیری مسائل فنی نیز بسیار مهم است. باید یاد بگیرید که چگونه روغن موتور را تعویض کنید، چگونه باتری خودرو را جایگزین کنید و غیره.
 7. بهتر است در هنگام شروع به رانندگی، از یک مدرسه رانندگی حرفه‌ای استفاده کنید تا بتوانید به بهترین نحو مهارت رانندگی خود را یاد بگیرید.

آموزش رانندگی مخصوص بانوان

آموزش رانندگی مخصوص بانوان فرق دارد؟

آموزش رانندگی برای خانم‌ها نسبت به آقایان کمی متفاوت است. این مطلب به دلیل فرق در فیزیولوژی و رفتارهای جنسیتی بین مردان و زنان به وجود می‌آید. بعضی از مهمترین تفاوت‌های آموزش رانندگی مخصوص بانوان عبارتند از:

1- احساس راحتی: بسیاری از خانم ها، در زمان آموزش رانندگی نیاز دارند که در یک محیط آرام و راحت قرار بگیرند. برای این منظور، برخی از مربیان بانوان در مدارس رانندگی، محیطی را طراحی می کنند که برای خانم‌ها حس آرامش و راحتی را به ارمغان می آورد.

2- تمرکز بر روی مسائل امنیتی: در آموزش رانندگی برای خانم‌ها، مربیان به خصوص تمرکز خود را بر مسائل امنیتی و حفظ سلامتی خانم‌ها قرار می دهند. برخی از این موضوعات شامل استفاده صحیح از کمربند ایمنی، رعایت سرعت مناسب، پوشیدن لباس‌های مناسب، عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و … است.

3- تمرکز بر روی تکنیک های رانندگی: در آموزش رانندگی برای خانم‌ها، تمرکز بیشتر بر روی تکنیک های رانندگی و مهارت در رانندگی است. برای مثال، مهارت در پارک کردن و تغییر دنده‌های دستی خودرو.

4- آموزش نحوه مقابله با رفتارهای جنسیتی: در آموزش رانندگی برای خانم‌ها، به طور خاص بر روی آن تمرکز می شود که چگونه با رفتارهای ناپسند جنسیتی که ممکن است در زمان رانندگی با آنها مواجه شوند، مقابله کنند. برخی از رفتارهای ناپسند جنسیتی شامل تلاش برای پیروی یک خودرو توسط خودرو دیگر و حملات تحریکی و تهدید آمیز است.

5- تمرین در شرایط سخت: در آموزش رانندگی برای خانم‌ها، به خصوص باید در شرایط سخت مانند بارش باران، برف، غبار و شب تمرین کنند. هدف از این تمرین، آشنایی خانم‌ها با شرایط رانندگی در

کاهش ترس در آموزش رانندگی مخصوص بانوان

ترس از رانندگی برای بسیاری از خانم‌ها مشکل است و ممکن است باعث تأخیر در یادگیری مهارت‌های رانندگی شود. اما با رعایت تعدادی اصول، می‌توانید به آرامی و با اطمینان بهتری در آموزش رانندگی پیشرفت کنید:

۱. ایجاد اعتماد به نفس: برای کاهش ترس از رانندگی، شروع به رانندگی با یک سرعت پایین و در جاده های کم ترافیک بکنید. به تدریج سرعت خود را افزایش دهید و تمرکز خود را بر روی کنترل خودرو و رانندگی حفظ کنید.

۲. استفاده از کلاس‌های آموزشی: شرکت در کلاس‌های آموزشی رانندگی مخصوص بانوان می‌تواند به شما کمک کند تا با یک محیط یادگیری آرام و خاص آشنا شوید و اطمینان بهتری در رانندگی کسب کنید.

۳. تمرین برای رانندگی در شرایط مختلف: تمرین در شرایط مختلف مانند باران، شب، برف و غیره، می‌تواند به شما کمک کند تا با شرایط رانندگی متنوع آشنا شوید و اعتماد به نفس خود را در مقابل این شرایط تقویت کنید.

۴. مثبت فکر کردن: فکر مثبت و اعتماد به نفس در زمان رانندگی می‌تواند به شما کمک کند تا ترس خود را کاهش دهید. همچنین، به یاد داشته باشید که هر کسی در زمان شروع به رانندگی، با مشکلاتی مواجه می‌شود و شما نیز به طور طبیعی می‌توانید با یادگیری مهارت‌های رانندگی، به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید.

۵. استفاده از تکنولوژی: استفاده از تکنولوژی مانند سیستم‌های کمکی به رانندگی می‌تواند به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری رانندگی کنید. به عنوان مثال، سیستم های کنترل پایداری خودرو و سیستم‌های تشخیص نقاط کور می‌تواند به شما در رانندگی در شرایط سخت کمک کند.

با رعایت این نکات و تمرین منظم، شما می‌توانید به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید و از رانندگی لذت ببرید.

مربی برای آموزش رانندگی مخصوص بانوان

در حال حاضر، بسیاری از مربیان آموزش رانندگی به خصوص برای بانوان فعالیت می‌کنند و می‌توانید با جستجوی اینترنت یا سایر منابع در نزدیکی خود، مربی مناسب را پیدا کنید. همچنین، برخی از مراکز آموزش رانندگی مخصوص بانوان نیز وجود دارند که برای شما می‌توانند گزینه خوبی باشند.

به علاوه، توصیه می‌کنم که در انتخاب مربی خود دقت کافی را به خرج دهید و با هر کسی که قصد آموزش شما را دارد، مصاحبه کنید. از او بپرسید که چگونه آموزش می‌دهد، چه مراحلی را برای شما برنامه‌ریزی می‌کند و چگونه می‌تواند به شما در مدیریت استرس در زمان رانندگی کمک کند.

کلیک کنید:  بهترین روش برای آب بندی یک ماشین صفر؟ [ آموزش ۱۰۰% ]

همچنین، اگر شما به هر دلیلی ترجیح می‌دهید با یک مربی زن آموزش رانندگی داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را برای یافتن یک مربی زن ارائه دهید که می‌تواند به شما کمک کند تا به رانندگی خود اعتماد بیشتری پیدا کنید.

نکات آموزش رانندگی مخصوص بانوان

آموزش رانندگی برای بانوان به دلیل تفاوت‌های جسمی و روحی با آقایان، نکات خاصی دارد. در ادامه چند نکته مهم در این زمینه آورده شده‌است:

۱. رعایت اصول ایمنی: حتماً باید اصول ایمنی در رانندگی را رعایت کرد و از استفاده از تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی در حین رانندگی خودداری کرد.

۲. تمرین منظم: برای بهبود مهارت رانندگی، باید تمرین منظم در شرایط مختلف انجام شود و با عبور از موانع و پیش‌بینی مشکلات ممکن در رانندگی، به دانش و تجربه افزوده شود.

۳. آموزش با مربی خانم: اگر ممکن است، از مربی خانم برای آموزش رانندگی استفاده کنید تا به دلیل تفاوت‌های فیزیولوژیکی و روانی بین زنان و مردان، بهتر درک شوید.

۴. استفاده از لباس‌های مناسب: هنگام رانندگی، باید از لباس‌های مناسب استفاده کرد که به شما حرکت آسان و راحتی را در حین رانندگی بدهند.

۵. مدیریت استرس: بعضی از بانوان در زمان رانندگی با استرس و نگرانی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، برای مقابله با این مشکل، باید از تمرینات تنفس عمیق و تفکر مثبت استفاده کرد.

۶. رانندگی در شرایط مختلف: برای بهبود مهارت رانندگی خود، باید در شرایط مختلفی مانند شب، باران، برف و … تمرین کرد.

۷. اعتماد به نفس: با رعایت اصول ایمنی و تمرین منظم، باید اعتماد به نفس خود در رانندگی را افزایش داد و در صورت نیاز، با مربی خود در مورد روش‌های افزایش اعتماد به نفس صحبت کنید.

بعضی از نکات جزئی آموزش رانندگی مخصوص بانوان

 1. استفاده از صندلی و فرم قرار گیری مناسب: در هنگام رانندگی، حتماً به صندلی خودرو خود توجه کنید و آن را به اندازه‌ای تنظیم کنید که راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین فرم قرار گیری در صندلی نیز بسیار مهم است.
 2. استفاده از رادیو و دستگاه GPS: به دلیل اینکه برخی از بانوان به دنبال امنیت بیشتر در هنگام رانندگی هستند، استفاده از رادیو و دستگاه GPS می‌تواند بسیار مفید باشد.
 3. اطمینان از وضعیت فنی خودرو: در هنگام خرید خودرو، بهتر است دقت کافی به وضعیت فنی آن داشته باشید. همچنین در هنگام تعمیرات و نگهداری، به وضعیت تمامی قطعات و ماشین‌آلات داخل خودرو توجه کنید.
 4. توجه به شرایط جوی: در هنگام رانندگی، بانوان باید به شرایط جوی توجه کافی داشته باشند و در صورت لزوم اقدام به تغییر رفتار و عملکرد خود کنند.
 5. استفاده از روش‌های مناسب در زمان پارک خودرو: برای پارک خودرو، بهتر است از روش‌های مناسب و موثر استفاده کنید تا احتمال بروز خسارت و آسیب به خودرو کاهش یابد.
 6. حضور در کلاس‌های آموزشی: برخی از کلاس‌های آموزشی مخصوص بانوان برای آموزش مهارت‌های رانندگی و قوانین رانندگی وجود دارند که در صورت شرکت در آن‌ها می‌توانید به دانش و تجربه بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید.

فیلم آموزش رانندگی مخصوص بانوان:

فیلم آموزش دوم:

فیلم آموزش سوم:

نکات مهم رانندگی برای خانم‌ها

به سایت آموزشگاه رانندگی سبقت خوش آمدید. رانندگی کردن جزء کارهایی نیست که مختص به یک جنسیت خاص باشد. بلکه هم مردان و هم زنان می‌توانند به یک اندازه در آن توانمند باشند.

البته گاهی اوقات پیش می‌آید که زن‌ها رانندگی شان به اندازه مردها خوب نباشد که این موضوع به کمبود اعتماد به نفس در برخی خانم‌ ها یا تمرین کم آنها ربط دارد. همین مشکلات باعث می‌شود تا خانم‌ها در برخی موقعیت‌ها دستپاچه شوند یا احتیاط خیلی زیادی به خرج دهند. برخی از این مشکلات ذکر شده باعث تصادف نیز می‌شود. بنابراین یادگیری نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها الزامی است.

همانطور که ذکر شد خانم ها در رانندگی بسیار محتاطند و بیش‌تر خانم‌ ها قبل از سوار شدن به اتومبیل، کمربند ایمنی‌شان را می‌بندند.

بسیار در کنترل سرعت دقت دارند. همیشه سعی می‌کنند تا در لاین مجاز رانندگی کنند، در رانندگی محتاط تر هستند و حرکات هیجانی، لایی کشیدن و حرکاتی که مناسب جاده نیست را انجام نمی‌دهند و همیشه سعی در رعایت قانون دارند. در کل می‌توان گفت که زن‌ها رانندگی‌شان بسیار قانونمند است.

البته همان قدر که بی‌دقتی باعث تصادف می شود؛ احتياط خیلی زیاد و سرعت خیلی کم هم می‌تواند خطر آفرین باشد. مثلا در یک بزرگراه که خودروها بسیار از هم سبقت می‌گیرند. اگر سرعت ماشین شما خیلی کم باشد؛ ممکن است باعث تصادف شود. با یادگیری نکات مهم برای رانندگی خانمها می‌توانید به راحتی رانندگی کنید.

 

نکات مهم رانندگی خانم ها

 اگر خانمها قبل و هنگام رانندگی نکات زیر را رعایت کنند؛ ممکن است حوادث ناگوار کمتری هنگام رانندگی اتفاق بیفتد و رانندگی ایمن‌تری داشته باشند. این نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها به شما کمک می‌کند دیگر نگران مسیر نباشید.

 

خطراتی که باید نسبت به آنها آگاه باشید

1) در هنگام رانندگی گوشی موبایل را چک نکنید. با گوشی تان حرف نزنید و شبکه های اجتماعی را در اوقات رانندگی‌تان کنار بگذارید. چک نکردن گوشی حین رانندگی یکی از نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها است.

2) رانندگی در شب مشکلات و چالش‌های زیادی دارد. در شب دید خوبی نسبت به خودروها وجود ندارد و ممکن است با نورهای اطراف گیج شوید. به همین خاطر بهتر است هنگام رانندگی در شب از جاده‌های ناشناخته و جاده‌هایی که تا به حال از آن‌ها عبور نکرده‌اید؛ سفر نکنید تا احتمال گم شدن یا تصادف‌تان را کاهش دهید. غیر از نکات ذکر شده، ممکن است این جاده‌ها نور کافی و همینطور دید مناسب نداشته باشند یا دارای پیچ‌ها و سربالایی‌هایی باشند که برایتان ناشناخته است.

3) سعی کنید لباس‌های راحت بپوشید تا در هنگام رانندگی بتوانید راحت‌تر حرکت داشته باشید و لباس تان دست و پا گیر نباشد. لباس‌های تنگی مانند دامن که جلوی حرکت پا را می‌گیرند می‌توانند هنگام رانندگی خطر آفرین باشند.

کلیک کنید:  خداحافظی با فوبیای رانندگی【فوبیای رانندگی؟】

 

خودرو و شرایط مسیر را چک کنید

1) در بازه‌های زمانی مشخص و منظم خودروی خود را نزد یک تعمیرکار یا کارشناس حرفه‌ای ماشین ببرید تا همه بخش‌های خودرو را چک کرده و بالانس بودن و همراستایی چرخ‌هایتان را بررسی کنید. این موضوع را به عنوان یکی از نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها در نظر بگیرید.

2) از بهترین روغن موتورها در خودروی خود استفاده کنید و از روغن‌هایی که کیفیت پایینی دارند؛ استفاده نکنید. چرا که روغن موتورهای با کیفیت پایین باعث ایجاد مشکل در موتور خودرو می‌شوند.

3) آمپر و صفحه کیلومتر خودروی خود را چک کنید. البته که باید سرعت خودرو، دمای موتور خودرو، میزان بنزین، وضعیت ترمز دستی، چراغ‌های خودرو، چراغ‌های اخطار و موارد فنی دیگر را هم قبل از رانندگی بررسی کنید و صداهای جدیدی که از موتور خودرو می‌شنوید را جدی بگیرید و به تعمیرکار مراجعه نمایید.

4) همیشه لوازم اضطراری و لوازم تعمیرات و آب و غذا همراه خود داشته باشید تا اگر خودروی شما دچار مشکل شد؛ آن را درست نمایید. داشتن لوازم ضروری برای یک خانم بسیار لازم است. با رعایت این مورد به عنوان یکی از نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها کمک می‌کند موقع خرابی ماشین هول نکنید.

5) همیشه باد لاستیک خودروی تان را چک کنید تا در صورت کم بودن باد مشکل را حل کنید. چرا که کم بودن باد لاستیک منجر به افزایش مصرف سوخت می‌شود و ممکن است لاستیک‌ تان در معرض خطر ترکیدن قرار بگیرد. البته که باید باد لاستیک ماشین تان را بررسی کنید تا بادش بیش از حد هم نباشد چرا که باد زیاد باعث می‌شود میزان خطر تصادف افزایش یابد و باعث تاخیر در ترمز کردن می‌شود.

6) قبل از رانندگی هواشناسی را چک کنید تا بتوانید خودتان را با شرایط آب و هوایی هماهنگ کنید. چرا که مه زیاد، برف، وزش باد و بارش باران شرایط خطرناکی برای رانندگی دارند. اگر در چنین شرایطی و با مه زیاد رانندگی می‌کنید حتما چراغ های مه شکن خودرو و چراغ‌های جلوی خود را روشن کنید.

خانمها باید در زمان رانندگی به این نکات توجه کنند

خانمها باید در زمان رانندگی به این نکات توجه کنند

1) در مکان‌های شلوغ و ترافیک که به ترمز زیاد و توقف متعدد نیاز دارید، فاصله خودرو خود با خودروهای دیگر را رعایت کنید و به خودروها رو به رو بسیار نزدیک نشوید. این نکات مهم رانندگی برای خانمها را حین رانندگی به یاد داشته باشید.

2) آینه‌های بغل و آینه وسط ماشین را همیشه و هربار که سوار خود می‌شوید با توجه به دید خودتان تنظیم کنید. آیینه‌ها باید کاملا در دیدتان باشد. به صداها یا بوهای عجیبی که در خودروی خود حس می‌کنید؛ توجه کنید. زیرا شاید ممکن است نشان از یک وضعیت اضطراری باشد.

3) نسبت به محیط اطراف توجه لازم را داشته باشید و این را هم در نظر بگیرید که شما تنها ماشین موجود در جاده نیستید و باید به ماشین‌های اطراف خود توجه کنید. هنگام رانندگی مدام آینه‌های خودروی تان را چک کنید.

4) پشت چراغ قرمز آرايش کردن را کنار بگذارید چون علاوه بر اینکه حواس خودتان پرت می‌شود، حواس راننده‌های دیگر نیز پرت می‌شود و ممکن است زمان را از دست بدهید.

5) کنار موتورسیکلت‌ها، نیسان‌ها، وانت‌ها و خودروهایی که فکر می‌کنید ممکن است خطر زا باشند با احتیاط بیشتر رانندگی کنید.

6) از نور بالا استفاده نکنید. چرا که دید راننده مقابل‌ تان را کاهش می‌دهد.

 

مهم‌ترین نکات برای رانندگی بهتر

1) برای اینکه رانندگیتان ایمن‌تر باشد و بابت حوادث نگرانی خاصی نداشته باشید؛ شماره گروه امداد یا شماره تعمیرکار را همیشه همراه خود داشته باشید تا در زمان یک اتفاق یا حادثه از آن‌ها کمک بگیرید.

2) بدون اینکه به کلاچ یا ترمز نیاز داشته باشید آن را فشار ندهید و بدون دلیل ترمز نگیرید. همیشه حواستان به میزان سوخت و سرعت ماشین باشد و سعی کنید سرعت استاندارد را رعایت کنید.

3) اگر تازه شروع به رانندگی کرده‌ايد از داشتن بار اضافی در خودروی خود خودداری کنید چرا که بار اضافی هدایت ماشین را دشوار می‌کند.

4) کمربند ایمنی را در هنگام حرکت نبندید و قبل از حرکت ببندید.

5) زمانی که روی صندلی می‌نشینید و قصد رانندگی دارید، باید صندلی تان را در بهترین شرایط که برایتان مناسب باشد تنظیم کنید.

6) اشیایی که پشت شیشه عقب خودرو قرار دارند را قبل از رانندگی بردارید تا مانع دید کامل شما نشوند.

 

آموزش‌های لازم

1) آموزش‌هایی مانند تعویض چرخ و عیب یابی باتری را یاد بگیرید. نکات مهم رانندگی برای خانم‌ ها را آموزش ببینید تا در زمان‌های لازم دچار مشکل نشوید.

2) معمولا در ایران تنها سفر کردن چه برای خانم‌ ها چه برای آقایان خطرناک است. به همین خاطر همیشه سعی کنید با یک همراه سفر کنید تا در صورت حادثه یا اتفاق ناگوار یک همراه کنار خود داشته باشید.

3) سعی کنید از مسیریاب خودروی خود استفاده کنید و حرکت و مسیر خود را از قبل حرکت مشخص کنید تا هنگام مسیریابی به اشتباه نیفتید و در مسیر‌هایی رانندگی کنید که ایمن باشد.

4) در دنده‌های بالاتر از یک قبل از ترمز کردن ابتدا ترمز کنید و بعد کلاج را بگیرید و سپس ترمز کامل را انجام دهید. چرا که گرفتن کلاج قبل از ترمز در دنده‌های بیشتر از یک شتاب بیشتری به خودرو می‌دهد.

5) در سرعت های بالاتر از ۵۰ ترمز شدید ممکن است باعث قفل شدن لاستیک‌ها شود به همین دلیل پس از چندین بار نیم ترمز، ترمز کامل بگیرید.

 6) در پیچ‌های تند هرگز به خودروتان فرمان تیز ندهید.

7) اگر عابر پیاده یا اتومبیل یکهو سر راه تان آمد به ماشین خود فرمان ندهید و فقط ترمز کنید.

 

هشدارهای لازم برای رانندگی

1) هنگامی که مضطرب هستید یا از یک موضوع عصبانی هستید، بلافاصله شروع به رانندگی نکنید و تا آرام شدن تان صبر کنید.

2) اگر با سرعت بالاتر از ۵۰ رانندگی می‌کنید حتی اگر خیلی حرفه ای باشید هم باید فرمان را با دو دست خود بگیرید.

3) به شانه خاکی جاده با سرعت بالا وارد نشوید چرا که باعث انحراف و چپ شدن خودروی شما می‌شود.

4) وسایل جانبی خودرو را طوری در ماشین قرار ندهید که زیر پای راننده بیفتد چرا که ممکن است باعث اختلال در ترمز کردن شود.

5) به چراغ زدن، صدای بوق و فریاد و ناسزاهای رانندگان دیگر که پشت خودروی شما هستند، توجه نکنید و فقط حواس خود را صرف رانندگی کنید و در شرایط ممکن راه را باز کنید تا ماشین های دیگر رد شوند.

6) اگر در جاده‌های خیس و لغزنده رانندگی می‌کنید، ترمزهای شدید نگیرید چرا که ترمزهای شدید باعث انحراف خودروی شما می‌شوند.

About تیم محتوای آموزشگاه رانندگی سبقت

عاطفه محمدی، مدیر محتوای سایت آموزش رانندگی، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش رانندگی، یکی از متخصصان و مدرسان برجسته این حوزه است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی حمل و نقل هستند و در زمینه آموزش رانندگی، کتاب‌ها و مقالات متعددی منتشر کرده‌اند.

عاطفه محمدی، با انگیزه و اشتیاق فراوان، همواره به دنبال بهبود کیفیت آموزش رانندگی در ایران بوده است. ایشان معتقدند که آموزش رانندگی، یکی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند.

سایت آموزش رانندگی سبقت، یکی از منابع معتبر آموزش رانندگی در ایران است. این سایت، با ارائه مطالب آموزشی متنوع و آموزش‌های آنلاین، به افراد کمک می‌کند تا با آگاهی و مهارت بیشتری، رانندگی را بیاموزند.

عاطفه محمدی، با تلاش و کوشش فراوان، همواره در تلاش است تا سهم خود را در ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در ایران ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *