سه شنبه , تیر 5 1403

بهترین ماشین برای کار در اسنپ و مسافرکشی

بهترین ماشین برای کار در اسنپ و مسافرکشی

تاکسی‌های اینترنتی اوبر که در ابتدا از شهر سان‌‌فرانسیسکو شروع به کار کرد. این شرکت تاکسی‌رانی هم اکنون ‌در 507 شهر و 66 کشور در جهان مشغول به فعالیت هستند.

 

اما تاکسی‌های اینترنتی اوبر به دلیل تحریم‌ها و مشکلات سیاسی موجود در ایران نتوانست به اینجا ‌راه پیدا نماید و همین موضوع سبب شد تا جوانان ایرانی از این ایده‌ در کشور بهره ببرند، در نهایت این ایده موجب راه‌اندازی اسنپ در ایران که برگرفته ‌از تاکسی‌های اینترنتی اوبر بود، گردید.

 

راه‌اندازی اسنپ

در زمستان سال ۱۳۹۳ شرکت اسنپ که یکی از سرویس‌های بر خط جهت درخواست عبور و مرور وسیله‌ی نقلیه کرایه‌ای در ایران است با مالکیت گروه اینترنت ایران، فعالیت خود را از سر گرفت.

 

هزینه‌های کار در اسنپ و مسافرکشی

در ایران و بسیاری از کشورها، کار کردن با خودرو یکی از کارهای رایجی است که اغلب افراد آن را به عنوان شغل دوم خود انتخاب خواهند کرد.

هزینه‌های کار در اسنپ و مسافرکشی

زیرا این شغل، از جمله شغل‌های با درآمد خوب به شمار می‌آید؛ اما باید توجه داشت که کار کردن با خودرو یا به اصطلاح مسافرکشی دارای هزینه‌های جانبی همچون هزینه‌های سوخت، تعمیرات موتور و بدنه، بیمه، معاینه فنی و گاهی اوقات جریمه‌های راهنمایی رانندگی را شامل می‌شود که عدم توجه به این هزینه‌ها سبب کاهش سود خالص راننده خواهد شد.

 

به همین جهت برای به حداقل رساندن این مخارج باید به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت، دقت نمایید. از جمله هزینه‌های خودرو می‌توان به خرابی خودرو، اصطحلاک قطعات، میزان مصرف سوخت خودرو و هزینه‌ها مرتبط با سرویس و نگهداری خودرو اشاره کرد.

کلیک کنید:  لاستیک ماشین را کی عوض کنیم؟ (5 روش برای افزایش عمر لاستیک)

 

انتخاب بهترین ماشین برای کار در اسنپ و مسافرکشی

برای انتخاب بهترین ماشین جهت کار در اسنپ و مسافرکشی باید در کنار توجه به بودجه خود، خودرویی را انتخاب کنید که دارای حداقل اصطحلاک ممکن باشد و همچنین از لحاظ فنی نیز از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

 

خودرویی را انتخاب کنید که دارای فضای داخلی راحت و بزرگ باشد تا مسافران در آن احساس راحتی کنند. همچنین پیش از تهیه خودرو اندکی تحقیق کنید که کدام خودرو از نظر مصرف سوخت، کم مصرف‌تر است؛ تا این‌گونه هم به محیط زیست کمتر صدمه بزنید و هم هزینه کمتری بابت خرید سوخت بپردازید.

انتخاب بهترین ماشین برای کار در اسنپ و مسافرکشی

بهتر از به طول عمر استاندارد خودرو نیز توجه داشته باشید؛ زیرا بعد از گذشت این طول عمر، قطعات خودرو به مرور زمان شروع به خراب شدن خواهند کرد، به همین جهت راننده مجبور به تعویض آن‌ها خواهد شد.

 

سخن آخر

امروزه متاسفانه به دلیل وضعیت بد اقتصادی حاکم بر کشور، سبب شده تا برخی از مردم به فکر انتخاب شغل دوم برای خود باشند.

از این رو شغل مسافرکشی به عنوان یکی از محبوب‌ترین شغل‌های دوم افراد تبدیل شود؛ اما در این میان برخی افراد بدون توجه به نوع خودرو خود و هزینه‌های جانبی آن، به این شغل می‌پردازند و بعد از مدتی متوجه خواهند شد که نه تنها درآمدی کسب نکرده‌اند، بلکه از جیب خود نیز این مخارج جانبی را پرداخت کرده‌اند. به همین دلیل بهتر است پیش از انتخاب شغل مسافرکشی، بهترین ماشین را برای این شغل تهیه کنید تا متحمل ضرر نشوید.

کلیک کنید:  آموزش رانندگی در شب (رعایت نکات مهم)

About تیم محتوای آموزشگاه رانندگی سبقت

عاطفه محمدی، مدیر محتوای سایت آموزش رانندگی، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش رانندگی، یکی از متخصصان و مدرسان برجسته این حوزه است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی حمل و نقل هستند و در زمینه آموزش رانندگی، کتاب‌ها و مقالات متعددی منتشر کرده‌اند.

عاطفه محمدی، با انگیزه و اشتیاق فراوان، همواره به دنبال بهبود کیفیت آموزش رانندگی در ایران بوده است. ایشان معتقدند که آموزش رانندگی، یکی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی خود دریافت کند.

سایت آموزش رانندگی سبقت، یکی از منابع معتبر آموزش رانندگی در ایران است. این سایت، با ارائه مطالب آموزشی متنوع و آموزش‌های آنلاین، به افراد کمک می‌کند تا با آگاهی و مهارت بیشتری، رانندگی را بیاموزند.

عاطفه محمدی، با تلاش و کوشش فراوان، همواره در تلاش است تا سهم خود را در ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در ایران ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *